Utazás babával
Sokan úgy gondolják, hogy babával nem lehet utazni, ám ez még a gyerekorvosok ajánlása szerint sincs így. 2-3 hónapos kor után már bátran nyakunkba kaphatjuk a strandokat egy kisbabával is, mindez csak egy kicsivel több előkészületet igényel.
Sokan úgy gondolják, hogy babával nem lehet utazni, ám ez még a gyerekorvosok ajánlása szerint sincs így. 2-3 hónapos kor után már bátran nyakunkba kaphatjuk a strandokat egy kisbabával is, mindez csak egy kicsivel több előkészületet igényel. Mindamellett egy kisebb kiruccanás vagy egy hosszabb nyaralás alkalmával óriási feladat nehezedik az édesanyákra, hogy minden holmit összepakoljanak, amire a babának épp szüksége lehet. Ilyenkor jól jön egy körültekintően összeállított lista azokról a dolgokról, amiknek mindenféleképpen be kell férniük az autóba. Mi most pont ebben segítünk Neked!
Etetési kellékek
Kisebb, anyatejes táplálású babáknál is fontos, hogy legyen nálunk pár olyan apróság, mint a cumisüveg, cumisüveg melegítő vagy a mellszívó, de ha már nagyobb a baba, akkor a hozzátáplálási eszközöket: tányér, evőeszközök, itatópohár és esetleg pár üveg bébiétel mindenképpen pakoljunk be a bőröndökbe. Attól függően, hogy hol szállunk meg szükséges lehet még sterilizáló gépre is, ha nincs lehetőségünk kifőzni a cumisüvegeket, illetve etetőszékre, ha a szálláson nem tudnának biztosítani. Mindemellett a mindenre is jó textil pelenka nélkül nem indulhatunk útnak, hiszen ez jól jön büfiztetésnél vagy akár a hozzátáplálásos etetésnél is.
Pelenkázási felszerelések
Ebben az időben még a pelenka is biztos útitársunk, hiszen mindennapos kelléknek számít egy kisbaba mellett. A felszerelések közt meg kell említenünk a letörölhető pelenkázó alátétet, a popsi krémet, a popsi törlőt és érdemes beszereznünk még egy nagyobb lepedőt is, amit idegen helyen az alátét alá helyezhetünk, ha a kisbabánk véletlenül lefordulna az alátétről pelenkázás közben, akkor is tiszta felületen maradjon.
Gyógyszerek
Az utazás során nem árt felkészülni a legrosszabbra is, bár remélhetőleg csak oda-vissza cipeljük a gyógyszereket használat nélkül. Lázcsillapító, lázmérő, sebtapasz, fertőtlenítőszer mindenképp legyen az elsősegélydobozunkban a napi vitaminok mellett. Nem árt, ha kullancskiszedő csipeszt is viszünk magunkkal és esetleg köhögés és orrfolyás esetére is fel kell készülnünk legalább egy kézi orrszívóval és orrsprayvel.
Közlekedés
A babával való helyváltoztatás sem mindig egyszerű és egy nyaralás során biztosak lehetünk benne, hogy szükségünk lesz valami utaztató alkalmatosságra. Ha hordozni szeretjük gyermekünket, akkor a kendőt vagy a kengurut semmiképpen se felejtsük otthon. Amennyiben viszont a kicsi babakocsihoz szokott, akkor kénytelenek leszünk ezt is bepakolni valahogy az autóba vagy ha repülővel utazunk, akkor helyben érdemes bérelni egyet.
Strandolás
A legjobb az egész pihenés során a parton való kikapcsolódás, de ilyenkor is kell pár kiegészítő, ami a babánk kényelmét szolgálja. Ne feledkezzünk meg a sátorról, ahol árnyékot biztosíthatunk kisbabánknak. Az érzékeny bőrük nem bírja az erős napfényt, így 50 faktoros babáknak való naptejjel mindenképpen bőségesen szerelkezzünk fel. A napellenzős sapka szintén egy hasznos felszerelés, amire szükségünk lesz, de mindenképpen figyeljünk oda, hogy túl sok időt ne töltsünk a kisbabával a napon és ne felejtsük el a megfelelő hidratálást sem.
Egyéb kellékek
Ha gyermekünk cumizik, akkor a kedvenc cumijait, cumifogót, cumitárolót mindenképp vigyük el, illetve az elalváshoz szükséges kedvenc plüssét is pakoljuk el és az altató zenéjét töltsük fel a telefonunkra. Pár babajáték és persze a minden időjárási körülményre felkészülő ruhatár sem maradhat ki a sorból.
Reméljük sikerült egy rövid áttekintést adnunk arról, hogy mire is van szükség egy kisbabás utazáshoz. Ha valamit még nem szereztetek volna be a listáról, akkor kukkantsatok be a webshopba, mert sok hasznos dolgot megtalálhattok nálunk, ami egy utazáshoz kell.